Damla Makina; makina sektöründe yıllarca bulunmanın verdiği tecrübeyle, sektördeki firmaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak 2013 yılında imalata başlamıştır. Yıllardır sektörde kazandığı müşteri memnuniyeti ve güven neticesinde kısa zamanda yurtiçi ve yurtdışında bir müşteri portföyüne sahip olmuştur. 2015 yılından itibaren tüm dünyaya hizmet verebilecek üretim parkuruna sahiptir. Bunun neticesinde tüm dünya makina ihracatı gerçekleştirmektedir.

Otomatik shirink ambalaj makinaları, otomatik etiketleme makinaları imalatı yapan firmamız sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sürekli kendini geliştirmekte ve yenilemektedir.

Misyonumuz

Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu Shrink Ambalaj Makinesi, Paketleme Makinesi ve Ambalaj Makinelerini sorumluluk bilinciyle isteklerine uygun şekilde ve zamanında üretip, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlayarak; çalışanlar, tedarikçiler ve müşterilerimiz arasında güven oluşturmaktır.

Vizyonumuz

Shrink Ambalaj Makinesi, Paketleme Makinesi, Ambalaj Makinelerinin üretim sektöründe lider kuruluş olarak, ismimizi ülkemizin öncü markası haline getirip dünya standartlarına uygun kaliteli ürünleri daha ucuza üretmektir.

Türkiye’de 2013 yılından bu yana faaliyette olan firmamız, 10 yıla yaklaşan tecrübesi ile paket taşıma, shrink makineleri ve streç sarma makineleri ile birçok alanda hizmet vermektedir.

Ürettiğimiz makineler birçok sektörde kullanılsa da daha çok su, meyve suyu, gazlı içecek gibi alanlarda sıklıkla yer almaktadır. Özellikle marketlere ve diğer satış noktalarına toplu halde ürünleri ulaştırmak isteyen firmalar Shrink, Streç Sarma, Palet Dizme ve Paket Taşıma makineleri ile istedikleri düzeyde bir hizmet akışı sağlayabilmektedirler.

Firmamız makine üretiminin yanı sıra perakende satışını da yapmaktadır. Ancak tüm hizmetimiz bununla sınırlı değildir. Aynı zamanda elektrik tesisatı, aydınlatma tesisatı, su tesisatı, hava basınç tesisatı kurulumları da bu hizmetler arasında yer almaktadır. Buna ek olarak kullanıma hazır şekilde bu sistemleri devreye alma işlemi de tarafımızca verilmektedir.

Shrink Makineleri

Shrink makineleri ürünlerin etraflarını ambalaj film ile kaplamak için kullanılmaktadır. Shrink kelime anlamı olarak küçültme, daraltma anlamına gelir. Tüketicilerin ürünlerini korunaklı bir şekilde almalarını sağlayan shirnk işlemi, büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Firmamız da bu anlamda en iyi hizmet veren ürünleri üretmekte olup, birçok firmaya makinelerini göndermektedir.

Paketleme çözümlerine getirilen anlayışlardan birisi olan shrink makinesinin yaptığı işe Shrink Wrapping adı da verilmektedir.

Streç Sarma Makineleri

Marketlerde sıklıkla karşılaştığımız streçle ürünleri sarma işlemi için ayrı olarak üretilen streç sarma makinesi, özellikle palet üstü yüklerin bir arada tutulması için daha çok tercih edilen streç sarma makinesi, içecek sektörünün genelinde kullanılmaktadır. Su, meyve suyu, gazlı içecek gibi ürünlerin sarılması ve bir arada durması oldukça önemlidir.

Streç sarma makinelerini tercih eden firmaların bu noktada en önemli motivasyonları üretilen ürünün uzun ömürlü olmasıdır. Firmalar uzun yıllar boyunca herhangi bir bozulma olmadan streç sarma makinesini kullanabilir.  Aynı zamanda streç sarma makinesi zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Böylece insan gücü ile daha uzun sürede yapılabilecek bir iş kısa süre içerisinde hallolur. Buna ek olarak insan gücünü istememesi maliyetleri en aza indirmesi açısından oldukça önemlidir.

Paket Taşıma Sistemleri

Oluşturulan paketlerin taşınması işleminde kullanılan paket taşıma sistemleri, birçok firmada insan gücünü en aza indiren önemli bir elemandır. Maliyetlerin azaltılması ve daha hızlı bir iş sürecinin yürütülmesi için kullanılan paket taşıma sistemlerini firmamız 10 yıllık tecrübe ile profesyonel olarak üretmektedir. Hem satış hem de satış sonrasında oluşturulan destek ile birlikte güvenli bir ağ kuran firmamızdan edineceğiniz paket taşıma sistemi ile birlikte daha güvenli bir iş alanı kurabilirsiniz.

Palet Dizme Makineleri

İçecek sektöründe olan birçok firma için hayati öneme sahip olan paletler, ürünlerin zarar görmeden istenilen noktaya ulaşmasını sağlamaktadır. Palet dizme makinesi doğru bir hat üzerinde ürünlerin dizilmesini sağlayarak, hızlı ve güvenli bir iş yapılması için zemin hazırlar. Firmamız bu anlamda da birçok sektörün yanında yer almaktadır.